דיאטנית קלינית- מה החשיבות שלה בתהליך הירידה במשקל

מה משותף ל"אכילה בררנית" , "הפרעות אכילה" ואבחון תזונה? אמנם, התשובה לכך לא עולה אינטואטיבית במחשבה ראשונה, אך הדוגמאות האלו הן דוגמאות לתחומי הטיפול השונים של דיאטנית קלינית. תפקיד הדיאטנית הקלינית מתבטא בטיפול, סיוע ובייעוץ לפתרונות בתהליכים הקשורים להורדה במשקל או בעיות שונות הקשורות במזון.

אולם חיפוש מהיר באינטרנט יכול להציג את הבעיה אולי הכי פופולרית בקרב נשים. שהיא, ענייני משקל. חשוב לזכור כי ירידה במשקל היא לא עניין של מה בכך. יש לנו בעיה בניאגרה או בצנרת מיד נזמין איש מקצוע. אך כאשר הבעיה היא בגוף שלנו אנחנו בוחרים בדרך הקלה, לא אחראית ואף מזלזלת.

 

אז מהי בעצם דיאטנית קלינית?

דיאטנית קלינית הינה אשת מקצוע בתחום התזונה, הלוא הוא תחום פארא רפואי. בעלת הסמכה אקדמאית. בנוסף לתואר היא עוברת הכשרה מעשית ומקצועית במסגרות אשר תורמות לקהילה כגון: לשכת הבריאות או מרפאות של קופות חולים. לאחר שעוברת מבחן תיאורטי היא מקבלת את היתר אשר נותן משנה ותוקף לתפקידה בתהליך. כאמור חיפוש מהיר באינטרנט מקנה פתרון מהיר.

אם-כן למה שנשתמש בשירותה של הדיאטנית על-מנת לרדת במשקל? ראשית, גופו של כל אדם בנוי אחרת. משמע, אחד רגיש למזון מסויים שאחר איננו. בבדיקות מקיפות ניתן לזהות רגישויות שונות. וכך ניתן להסיק איזה סוגי מזון נכון לאותו אדם לצרוך ואילו לא. דיאטנית קלינית יודעת לבנות תוכנית אישית שמותאמת להרגלי אכילה ובתאם לרגישויות הקיימות.

 

ליווי קפדני

כאשר הדיאטנית מזהה כי קיימת רגישות לסוג אוכל מסויים. היא מסייעת במיתון אכילה או בהפסקה כללית של שימושו. על-כן התוצאות יבואו בהקדם. נפיחות של הגוף עשויה לרדת, הגוף עצמו יפרק נכון את שומניו וכך יוכל האדם לראות תהליך של שינוי. התהליך הירידה במשקל הינו תהליך איטי ויש לעשות אותו בתצורה שנכונה לגוף. 70% תזונה – 30% אף על פי שאכילה נכונה תניב תוצאות חיוביות חשוב לשלב עימה פעילות ספורטיבית. ההחלטה להיכנס לתהליך היא לא פשוטה ומצריכה מהאדם המון סבלנות והתמדה. בעזרת ליווי אישי וקפדני, המטופל עשוי לייצר התמדה ולא לאבד את הסבלנות במהרה.

 

דיאטת כאסח או אורח חיים

המושג "אורח חיים" הינו מושג שנטבע בלשוננו בשנים האחרונות. חיזוק המודעות לחשיבות הדיאטנית הקלינית הפך את תהליך הירידה במשקל לדבר שבשגרה ולא לתהליך קצר שמניב תוצאות מהירות כמו "דיאטת כאסח". דיאטה זו שמשפיעה רבות על התוצאה, הדרך והגוף בזמן תהליך הירידה במשקל.

 

הגוף שלנו – הבית שלנו

לדיאטנית הקלינית ייתרונות רבים וביניהם הוא ליווי אישי ויצירת אורח חיים הגיוני. אני סבורה שלדיאטנית יש מקום חשוב בתהליך. משמעות וויתר על הליווי שלה היא  זהה במשמעותה לוויתור על שירותו של אינסטלאטור או כל בעל מקצוע אחר בעת תקלה בבית. הגוף שלנו, הוא הבית שלנו.

דיאטנית קלינית

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
מוצרים בריאים
צרו איתנו קשר