המעסיק לא רוצה לשלם? ככה תצאו עם ידכם על העליונה!

מעבר למקרים של חוסר הסכמה, חוזה רופף או תיאום ציפיות לקוי, ישנם מקרים שמעסיקים חושבים שהם זכאים פשוט להחליט מתי לשלם ואיך. למרבה המזל, יש בישראל חוקים שמגינים על זכויות העובדים, אך צריך לדעת איך להשתמש בהם כדי לנצח במאבק הכוחות מול המעסיק. כך תעשו את זה נכון.

 

השגת התשלום ופיצויים נלווים אחרים

הודות לחוקי ההעסקה במדינת ישראל, מעסיק שבוחר להלין שכר או זכויות סוציאליות, עלול להיאלץ לשלם סכום גבוה בהרבה מהסכום המקורי. יש חשיבות לא קטנה גם למועד התשלום וגם לסוג ההלנה שהתבצעה, ולעיתים זה עשוי לשחק תפקיד ענק במקרה של תביעת פיצויים.

תביעת פיצויים לעובדים

הבנה של ריבית והצמדה

תביעת הלנת שכר היא לא עניין פעוט. העובד עלול למצוא את עצמו לוקח הלוואה, או מבזבז זמן יקר במרדף אחרי הכסף שמגיע לו. מקרים רבים של פיצויי הלנת שכר יגיעו עם סעיפים של הצמדה למדד, ריביות עודפות, או תוספת כלכלית בעד השבוע הראשון לאחר מועד התשלום, על מנת להגדיל ולפצות את העובד הנפגע.

 

בית הדין לענייני עבודה

בישראל קיימים מספר בתי דין שונים אשר מתעסקים בנושאים בקנה מידה אחר. בית הדין לענייני עבודה יהיה לרוב המקום המרכזי שתביעות מסוג הלנות שכר יגיעו אליו. התובע או הנתבע אשר נשפטים בבית דין מסוג זה רשאים לייצג את עצמם, אבל מעורבות של עורך דין מומחה לתחום כדוגמת עורך דין תאונת עבודה – אימבר גולן פרטוש, תעלה את סיכויי ההצלחה שלכם בתביעה, ותוכל להוביל לפיצוי גבוה ממה שהייתם משיגים לבד.

 

הלנת תשלומי פיטורים או קרן פנסיה

לא מעט מקרים של תביעות בנושא הלנה יהיו דווקא בנושא התנאים וההטבות הסוציאליות הנלווים לשכר החודשי. לא מעט מעסיקים מנסים לטשטש או להעלים חלק מהזכויות של העובדים על מנת לחסוך עוד כמה שקלים. גם למניעת תשלום בנושאי פיצויי פיטורין או הפרשות לקרן הפנסיה יש פתרון ואפשרות חוקית למאבק במעסיק עיקש.

 

תשלומי שכר חודשי, שעתי, או קיבולת

חשוב לשים לב שישנם חוקים שונים לסוגי עובדים השונים. חוקי ההלנה עבור עובד שעתי או חודשי יהיו שונים מאוד, וכך גם במקרים של עובדים שמקבלים תשלום כללי על פרויקט או תקופה. רוב חוזי ההעסקה יגדירו את סוג התשלום במערכת היחסים בין המעסיק לעובד. גם אם המעסיק שלכם בחר, משכחה או זדון, לא להסדיר את מועד התשלום בחוזה – קיימים חוקים ברורים באשר למתי הוא מחויב לשלם לכם.

 

לסיכום

ישנן לא מעט מורכבויות בנושאי הסדרת שכר, הלנת תשלומים או זכויות סוציאליות. לפעמים כל מה שצריך זו בקשה תקיפה כדי לקבל את המגיע לכם, אבל במקרה של מעסיקים בעייתיים העניין עלול להיות מורכב יותר. אל תהססו לערב עו״ד לענייני עבודה בכל מקרה של הלנת שכר. זה יכול להיות ההבדל בין לקבל את מלא התשלום והפיצויים המגיעים אליכם, לבין להישאר עם כיסים ריקים ובטן מלאה בתסכולים.

עובד שנפגע עם עורך הדין

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
מוצרים בריאים
צרו איתנו קשר