חוקר שניפצע בעת מילוי תפקידו יכול להתפנות לטיפול?

רבים רואים את החוקרים הפרטיים כסוכנים חשאיים, כחיילים במסווה. חוקר פרטי הוא מקצוע המכיל בתוכו סיכון מסוים וחשאיות רבה. כאשר חוקר נפצע בעת מילוי התפקיד שלו, האם הוא יכול להתפנות לטיפול רפואי?

 

מה המטרה של חוקר פרטי

שירותו של חוקר פרטי או צוות חוקרים פרטיים מתבקש על ידי לקוחות המעוניינים באינפורמציה שאין להם גישה אליה. חקירה פרטית יכולה להתנהל מול גוף או אדם פרטי וחושפת עבור מבקש המידע אינפורמציה חשובה.

 

אילו סוגי חקירות פרטיות קיימות?

חקירה פרטית יכולה להתקיים בכל תחומי החיים.

  • חקירות ביטוח
  • חקירות כלכליות – במקרים של גביית כספים
  • חקירות ביטחוניות לעסקים
  • מעקבים אחר סמויים
  • השגת מודיעין עסקי
  • חקירות אישות בין בני זוג או בני משפחה

 

מדוע חקירות עלולות לסכן את החוקר הפרטי?

חקירות כידוע, מתבצעות ללא ידיעתם של החשודים \ הנעקבים על כן מהוות סיכון לא קטן עבור החוקרים. המעקב יכול להתבצע בכל מקום וזמן ועל פי חוק לחוקרים יש את היכולת להסוות את זהותם לטובת החקירה. חקירות יכולות ללכת למקומות שונים ומשונים. הן יכולות להיות במרחב הציבורי, הבטוח לרוב עבור החוקר. אך חקירות עלולות לקחת את החוקר הפרטי אל מעוזות פחות נעימים וסימפטיים, העלולים להוות סיכון לא קטן לחוקר.

 

סכנות אפשריות לחוקר פרטי

הסכנה המרכזית והחשש המרכזי של החוקר הוא להיתפס ולהיקלע לעימות עם האדם אחריו הוא עוקב. אדם שמגלה שעוקבים אחריו ומנסים לגלות את הסודות הגדולים שלו, יכול להיות מסוכן ואלים. בנוסף, זירות המעקב אחר החשוד עצמן וצורות החקירה עלולות להיות מסוכנות עבור החוקר הפרטי. החשוד יכול להסתובב במקומות לא חוקיים בעלי סיכון גבוה אשר עלולים לגרום לפציעתו.

 

מה יכול למנוע מהחוקר לקבל טיפול רפואי בעת מילוי תפקידו?

חוקר בתפקיד – יכול להיות מוצג תחת זהות בדויה לטובת המעקב, לרוב פציעה המצריכה פינוי מחייבת את החוקר לחשוף את זהותו. חשיפת זהות החוקר הפרטי מחסלת את החקירה ברוב המקרים. מונעת את הסיכוי לחשוף את אותו חשוד ומיידעת אותו על העובדה שחודשים בו ועוקבים אחריו. זה הסיכון הגדול ביותר עבור החוקר, הוא יאבד את כיוון החקירה ולכן המניע שלו יהיה להסתכן ולא לפנות לטיפול רפואי.

 

ומצד שני – טיפול רפואי זה טיפול רפואי

במקרה של פציעה וסיכון אישי, פינוי רפואי נדרש ואף הכרחי אפילו על חשבון סיכון חשיפת הזהות הבדויה של החוקר הפרטי. מכוון שמדובר בסוגיה קיצונית ובעייתית קשה להגיע להחלטה חד משמעית מה צריך החוקר לעשות. כל מקרה נבחן לגופו וההחלטה בסופו של דבר אם להיחשף וללכת לפינוי רפואי במקרה קיצון שכזה יושבת על כפתיו של אותו חוקר פרטי, שיקוליו והמצב המסוים בו הוא נמצא.

חוקר נפגע במילוי תפקידו

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
מוצרים בריאים
צרו איתנו קשר