5 טיפים שיעזרו לכם לצלוח את תהליך היציאה מהארון

בדרך כלל, עם השנים אנחנו נהיים בוגרים יותר בצורת החשיבה שלנו וגם בשלים יותר לקבל החלטות חשובות. כאשר בן אדם יוצא מהארון זה בדרך כלל מלווה בפחד, בהתרגשות ובהרבה חוסר ידיעה. חוסר ידיעה של איך אנשים יגיבו, מה הם יגידו ועוד. כולנו רוצים להרגיש שייכים. להרגיש כי אוהבים אותנו כמו שאנחנו, עם האמת שלנו. אנחנו ניתן לכם 5 טיפים שיעזרו לכם לצלוח את תהליך היציאה מהארון!

 

1. תהיו מחוברים לעצמכם

‏הטיפ הראשון שאנחנו ניתן לכם הוא ללמוד להתחבר לעצמכם. אתם צריכים לאהוב את עצמכם ולקבל את עצמכם כי אם אתם לא תעשו זאת, אז איך אנשים אחרים כן? כדי להתחבר לעצמכם יותר, תוכלו לעשות פעילויות כמו לדוגמא מדיטציה, יוגה, ריקוד, לכתוב יומן או כל דבר אחר שרק יעזור לכם להיות החברים הכי טובים של עצמכם. תהליך יציאה מהארון הוא לא תהליך פשוט ולא כולם זוכים לקבל משפחה תומכת ולכן, חשוב שתהיו מחוברים לעצמכם כמה שניתן.

 

2. תבדקו מה מצב הפתיחות במשפחה שלכם

‏הטיפ השני שאנחנו ניתן לכם הוא להבין מה מצב הפתיחות במשפחה שלכם. לשם כך תוכלו לשים תוכנית בטלוויזיה אשר מדברת על הקהילה הגאה ולראות איך המשפחה שלכם מגיבה. תוכלו למצוא עוד שיטות יצירתיות כמו לדוגמא לבקש עזרה מחבר שיתחיל שיחה בנושא הזה כאשר המשפחה שלכם נמצאת בסביבה ועוד. כך בעצם תוכלו להבין מי במשפחה שלכם פתוח יותר ומי פתוח פחות. לדבר משהו אישי עם ההורים

3. הדרגה

‏תנסו לצאת מהארון בצורה הדרגתית. כדי לעשות את זה בצורה הדרגתית, תספרו קודם למי שאתם מרגישים איתו בטוחים. אם אתם רואים כי הורה אחד פתוח יותר בנושא, תדברו קודם כל איתו. לאחר מכן תתחילו לספר לאנשים אחרים כמו לדוגמא לחברים טובים שאתם יכולים לסמוך עליהם. לאט לאט אתם תרגישו כי יותר ויותר אנשים מקבלים אתכם וזה יתחיל להיות פחות מפחיד.

 

4. תהיו מוקפים באנשים שמבינים אתכם

תנסו להקיף את עצמכם באנשים שמבינים אתכם ואת התהליך שאתם עוברים. תחקרו על הארון שלי ואני – עומר רייכמן הוא בן אדם אשר מעביר סדנאות פסיכודרמה לקהילה הגאה. סדנאות שבהן תלמדו לתקשר את מה שאתם מרגישים ותוכלו להתייעץ ולקבל תמיכה מאנשים אחרים אשר שייכים לקהילה הגאה. אנשים אשר עברו או עוברים את מה שאתם עוברים.

 

5. תהיו נחמדים לעצמכם

לא משנה מה קורה ולא משנה איך מגיבים לכם, תנסו להיות החברים הכי טובים של עצמכם. תדברו לעצמכם יפה ותנסו להתנהג בחמלה כלפי עצמכם. אתם מי שאתם ואתם צריכים להתגאות בזה. אתם לא צריכים להסתיר את זה.

 

לסיכום

תהליך יציאה מהארון הוא תהליך מורכב שבסופו תוכלו להרגיש חופשיים להיות מי שאתם באמת. זהו תהליך ארוך שבו אתם לומדים את עצמכם עוד יותר לעומק. כדי לעבור את התהליך הזה בהצלחה חשוב שתהיו מחוברים לעצמכם. תבדקו מה מצב הפתיחות במשפחה שלכם וצאו מהארון בהדרגה. חשוב שתהיו מוקפים באנשים שמבינים אתכם וגם שתהיו נחמדים לעצמכם. אם אתם עוברים את התהליך הזה, זה כי אתם מוכנים אליו! להיות נחמד לעצמך

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
מוצרים בריאים
צרו איתנו קשר