5 כללים לשימוש בטאבון הביתי

במדינה שבה האוכל הוא מוטיב תרבותי וכל חג הוא חגיגה של מטעמים,  מן הראוי שנשפר את מטבח החוץ שלנו בכלי צלייה וטאבונים. אם אתם מתכננים לבנות טאבון ביתי, במאמר הבא נסביר על חמישה כללים לשימוש בטאבון הביתי.

 

מבנה הטאבון

המבנה המומלץ לטאבון הוא קודם כל בחלל פתוח. טאבון כולל כיפה עגולה המכסה את החלק העליון שלו, האש המובערת מלמטה מחממת את החלל באופן שווה. כאשר חום הטאבון מגיע ל-350 עד 480 מעלות (תלוי בסוג האוכל) הוא מוכן לאפות. גם אם האש בטאבון כבתה הוא עדיין חם מאוד וניתן לחמם עליו במשך שעות כמויות אוכל גדולות.

 

מהירות הבישול

בטאבון הפופולרי אשר מתחמם מעץ, זמן האפייה הוא מהיר בהרבה מכל תנור קונבנציונאלי שנמצא בביתנו. הטמפרטורות הגבוהות שהטאבון יכול להגיע אליהן 370-480c מאפשרות אפייה של מגש פיצה בשתי דקות. מאחר והאפייה בטאבון כל כך מהירה הערכים התזונתיים נשמרים יותר מאפייה בתנור פשוט. כאשר אנו שמים ירקות בטאבון האפייה המהירה שומרת על הוויטמינים והמינרלים שלהם והאוכל יותר בריא.

 

השפעת האפייה על הטעם

היתרון המשמעותי ביותר של הטאבון הוא טעם האוכל המשופר שיוצא לאחר הצלייה או האפייה. מאחר והבישול בטאבון מהיר בעקבות החום הלוהט, טעם האוכל מוגבר ומגיע לכל חלקי המאכל. הטאבון נותן טעם מעושן המשפר את האוכל והופך אותו לפריך. אנשים רבים שאכלו מטאבון שעשוי מבטון או מאבן שמוט ניסו לשכפל את הטעם הממכר שהטאבון נותן אך ללא הצלחה.

 

מאכלים לטאבון ביתי

בדרך כלל כשאנו חושבים על הטאבון אנו מדמיינים את מיטב המאכלים האיטלקיים כמו פיצה, קלצונה ופוקצ׳ה אך לטאבון קיימות משימות רבות וטעימות שהוא יכול לאפות. בטאבונים המשוכללים כיום ניתן לאפות מגוון של לחמים, בשרים ואף לצלות ירקות. אופציה נוספת וטעימה היא קדרה עם כל מיני מצרכים שיש בבית ולהניחה בטאבון לבישול. אופציה נוספת לטאבון היא לשמור על החום שלאחר הלהבה ולבשל עליו כמו שאנו מבשלים על כיירים.

 

לא להתפשר

במידה והחלטתם לבנות טאבון ביתי, ערכו חיפוש מקדים ברחבי הרשת על סוגי הטאבון הקיימים והעיצובים שלהם. קיים מגוון רחב של טאבונים עם מאפיינים ייחודים וכאשר תכירו את סוגי הטאבונים תוכלו לבנות את הטאבון האולטימטיבי לפי הגודל והצרכים שלכם ושל האורחים שלכם. אל תתפשרו על איכות הטאבון וקראו המלצות על החברה שתספק לכם אותו, השירות שהיא מעניקה ללקוחות, איכות המוצרים שלה ותוספות לטאבון שהחברה מוכרת.

לטאבון הביתי מאפיינים רבים שעולים על תנור האפייה הביתי. אנשים שמעוניינים באפייה משודרגת ומהירה עם טעם מיוחד. הטאבון הביתי בהחלט יעלה את מטבח החוץ שלכם בכמה רמות מעל. חשוב להזמין טאבון איכותי מחברה בעלת שם בתחום שידאגו להסביר ולספק לכם מידע והוראות שימוש לאחר הקנייה.

תנור ביתי

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
מוצרים בריאים
צרו איתנו קשר