מתי מומלץ לבצע טיפול שורש בשיניים

שאלה כזאת עוברת לכולנו ברגע שיש כאב שיניים שלא חולף, אז מהם הסיבות לביצוע טיפול שורש? מה זה טיפול שורש? ומי מומחה לטפל לנו בשיניים? בעצם איך נערכים לטיפול שורש? השגנו לכם את כל התשובות, על מנת שתדעו עם מה אתם מתמודדים ותשיבו לעצמכם את החיוך כמה שיותר מהר.

 

סיבות נפוצות שצריך לבצע בגללם טיפול שורש

הגורם השכיח שבגינו צריך לבצע טיפול שורש הוא חדירה של חיידקים את זגוגית השן ואז כניסה שלהם אל עצב השן, מה שגורם לזיהום ולמחלות בתעלות השורש. הסיבות לכך מגוונות: עששת שהגיעה למוך השן (פנים השן שבו יש עצבים וכלי דם), דלקת חריפה או כרונית במוך השן, חבלה בשן, נסיגת חניכיים, שבר או סדר בשן וכדומה. כמו כן ניתן לבצע טיפול שורש לשם צרכים אסתטיים – שצריך לבצע השחזה מאוד עמוקה של השן לשם יצירת כתר.

 

מה זה טיפול שורש ואיך נערכים

טיפול שורש הוא טיפול הכולל מספר שלבים המבוצעים במערכת תעלות השורש כדי לטפל בזיהום ובמחלות שבמוך השן והרקמה שמסביב לקצה השורש. לפני הטיפול מפחיתים את הכאבים ומבצעים צילומי שיניים.

בתחילת הטיפול, רופא השיניים מרדים את אזור השן המטופלת וחודר אל השן עד שהוא מגיע אל המוך. אחר כך מפריד את השן המטופלת באמצעות יריעת גומי שמונעת דליפה של חומרים לחלל הפה. במהלך הטיפול רופא השיניים מטפל בזיהום ומסלק את רקמת המוך ובעצם "חונט" את השן.

בהמשך, רופא השיניים אוטם את תעלות השורש באמצעות חומריים ייעודיים לכך. אחר כך, הוא מניח כתר זמני על הכותרת השן כדי לחסות את התעלות השן. לבסוף, את השחזור הקבוע של השן מבצע רופא משקם לאחר כשבועיים-שלושה. חשוב להדגיש שישנם מקרים מסוימים כמו זיהום רציני שיכולים להוביל לכך שטיפול השורש יתקיים בכמה טיפולים ולא בהכרח יסתיים במפגש אחד.

 

מי מומחה לטפל לנו בשיניים

אנדודונט הוא רופא מומחה לטיפולי שורש. יש לו הרבה ידע וניסיון בטיפול בבעיות שמקורן במוך השורש והצלת שיניים טבעיות של החניכיים. מפנים אל אנדודונט מקרים של טיפולי שורש מורכבים או טיפולים שהסתבכו. אפשר פשוט למנוע זאת מראש ולגשת מלכתחילה אל אנדודונט מומחה ולהימנע מסובכים מיותרים. אחרי הכל אתם רוצים את הכי טוב לשיניים שלכם ולהיפטר מהכאבים כמה שיותר מהר.

לחצו כאן לתיאום שיחה עם מומחה לטיפולי שורש

 

לסיכום

טיפול שורש הוא מהמונחים המפחידים ביותר בשפה העברית, מה שגורם לנו לחשוב פעמים אם לעבור את התהליך או לא. אבל לדחות את הטיפול הרפואי לא יפתור את הבעיה ורק יחמיר את המצב ויגרום לכם לטיפולים מיותר ולשלם יותר. מקווים שהודות הכתבה הזאת תבינו שהשד לא כל כך נורא, ובזכות רופא שיניים המומחה לטיפולי שורש תעברו את התהליך בהצלחה, ותחזרו לחייך בלי כאבים.

 

מיטת טיפולים

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
מוצרים בריאים
צרו איתנו קשר