4 סוגי חרדות ואיך ניתן לטפל בהן

אנשים רבים נוטים לפתח ביטויים שונים של חרדות במהלך החיים.

בין אם כתוצאה ממתח מתמשך, מחסור בשינה, או תחושה כי החיים הינם מרוץ אחד מתמשך שיש לצלוח אותו.

גורמים רבים בדרך בה אנו חיים את חיינו עלולים להביא להתפתחות של סימפטומים של חרדה, בכל שלב בחיים.

במאמר זה נפרט על 4 סוגי חרדות ואיך ניתן לטפל בהן.

 

אלו סוגי חרדות יש?

באופן כללי, מצב של חרדה הוא מצב בו האדם מרגיש אי שקט, פחד, לחץ ומתח, בגלל מחשבה עתידית לגבי משהו שעומד להתרחש. יש סוגי חרדות רבים, וחשוב לדעת שבכל סוג ניתן לטפל. חרדה חברתית, לדוגמה, היא מצב בו האדם מפחד מאוד ממצב חברתי או מפעולה מסוימת שקורת בציבור, בשל החשש להיבחן או להיבדק על ידי אחרים. אגורפוביה, או חרדה ממקומות פתוחים, היא מצב בו אדם מפחד להימצא במקומות פתוחים והומי אדם, ויעשה הכול כדי להימנע ממצבים כאלו. חרדת נהיגה היא מצב בו האדם פוחד לנהוג ברכב, ולעיתים אפילו רק לשהות בו כשאחר נוהג. חרדת טיסה היא סוג של פוביה מטיסות או משהיה במטוס עצמו. ההתמודדות עם מצבי החרדה הללו אינה קלה, אך אפשרית ביותר. ככל שמקדימים לטפל בחרדה כך ניתן להגיע לתוצאות טובות יותר ולפתור את המצוקה בה אתם נמצאים.

 

איך ניתן לטפל בחרדה?

מצבי חרדה עלולים לפגוע באיכות החיים ובסדר יום שלכם. בין אם בעבודה, במהלך הלימודים, בחיי המשפחה או בחיים החברתיים, לחרדה יש השפעות משמעותיות על כל אחד מאלמנטים אלו והיא עלולה לשבש לגמרי את מהלך החיים התקין. דעו כי ניתן להתמודד עם בעיית החרדה ואין כל סיבה שתנסו לעשות זאת באופן עצמאי, או לשמור את המצוקה אצלכם. ישנן מספר דרכים וגישות לטיפול בבעיית החרדה, על סוגיה השונים.

 

טיפול בחרדה ע"י מטפלים מומחים

מטפלים מומחים מתחום הפסיכותרפיה יודעים להתאים את הכלים להתמודדות עם תופעת החרדה לכל מי שפונה לעזרה. כלים כגון טיפולים פסיכותרפיים לחרדות, דיכאון, טראומה ועוד, הינם הדרך הנפוצה והמקובלת לטיפול במי שנזקק לכך. הטיפולים הפסיכותרפיים כוללים ליווי אישי רציף למטופל לאורך כל הדרך, ומפגשים בתדירות שתיקבע מראש אשר במהלכם יוענקו למטופל הכלים להתמודדות עם החרדה. באופן ספציפי קיימות כמה גישות לטיפול בבעיות החרדה, כדוגמת מיינדפולנס, טיפולי CBT, טיפולי DBT ועוד.

 

לסיכום

חרדה הינה תופעה פסיכולוגית נפוצה, לצערנו, ונובעת מגורמים רבים. חרדה עלולה לשבש את סדר היום של מי שסובל ממנה ואין כל סיבה להתמודדות איתה לבד. סוגי החרדות נעים על פני קשת רחבה, וחשוב לדעת שבכל אחת מהחרדות ניתן לטפל אצל אנשי מקצוע כגון מטפלים מתחום הפסיכותרפיה, בגישות טיפול שונות. במהלך הטיפולים יינתנו כל הכלים להתמודדות עם החרדה.

 

אישה בהתקף

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
מוצרים בריאים
צרו איתנו קשר