האם סתימות בביוב יכולות לגרום למחלות?

הבית הוא הממלכה הפרטית שלנו. כל חדר מסודר בצורה שנוחה לנו, במטבח יש את האוכל שאנחנו אוהבים, וככלל, אנחנו אלה שדואגים לנעימות, להיגיינה ולניקיון שלו.

האמנם?

מערכת הביוב קיימת בבית ובחצר של כל אחד מאיתנו – בין אם כפתח שופכין, ובין אם כצנרת היוצאת מכל שירותים, מקלחת וכיור בבית.

אך אילו סיכונים היא יכולה ליצור?

 

תכנון לקוי

תחילה, תכנון שנעשה בידי בעל מקצוע יכול לחסוך כאבי ראש רבים בעתיד. אדם שלא הוסמך כמהנדס והוכשר לעבודה בנושא, עלול לעשות עבודה בעייתית. תכנון מערכת ביוב מצריך דיוק, זהירות ועדינות, כמו גם מודעות לסכנות הטמונות בבתי מגורים. סכנות שכאלה יכולות להיות עצים עם שורשים בעייתיים, שיפועים, אדמה לא יציבה ועוד. כך שאחד הדברים החשובים ביותר בעת תכנון או קנייה של בית, הוא מערכת הביוב. אך למה בעצם?

 

מבנה הצנרת

מערכת הביוב, כפי שציינו, קיימת בכל בית ומשתייכת למערכת צינורות גדולה יותר, האחראית על פינוי הפסולת, וזורמת בסופו של דבר למערכת לטיהור שפכים. אך בטרם הפסולת מגיעה למערכת הטיהור, היא נמצאת בתוך מערכת צינורות שאמורה להיות מתוחזקת היטב. חשיבות התחזוקה היא גבוהה, משום שפסולת שנשארת במקום מרקיבה, וריקבון עלול לגרום למחלות רבות.

 

מחלות אפשריות

במערכת הביוב נמצאים לא מעט חיידקים, שכן זו מערכת שכוללת חתיכות אוכל מרקיבות, צואה ומיני פסולת. במידה והם לא נשארים אך ורק בתוך המערכת המיועדת לכך, החיידקים הללו עלולים לגרום ללא מעט מחלות נפוצות:

שלשול – הימצאות של נוזלים רבים בצואה, המלווים בדרך כלל בצורך תכוף ללכת לשירותים. מעבר לתחושה הלא נעימה, השלשול עלול להוביל להתייבשות ולחולשה בשל הנוזלים הרבים שאבדו.

סלמונלה – חיידק הקיים בדרך כלל במזון מזוהם, וקיים במערכת העיכול של בעלי חיים ואף של בני אדם. לרוב החיידק מוביל למחלה קלה המלווה בגורמים לא נעימים כמו שלשולים והקאות, אל יכול להוביל לסיבוכים חמורים יותר.

 

אז איך מתחזקים את מערכת הביוב?

כדי שנוכל להימנע מסיכונים הכרוכים במערכת ביוב שלא מתוחזקת היטב, ועלולה להוביל למחלות שונות, עלינו לשים לב לכך שאין לנו סתימה בביוב. סתימה יכולה להיגרם כתוצאה מהצטברות של פסולת, שומנים ואפילו עלים (במידה ומדובר בביוב בחצר). במצב קיצון הסתימה תוביל לעלייה של הביוב על גדותיו, אך לרוב ניתן לשים לה לכך עוד קודם – כשהמים בשירותים עולים ולא יורדים, או כשלמים בכיור לוקח זמן רב להתנקז.

לאחר שהבנו שמערכת הביוב שלנו בעייתית, עלינו לפנות לאיש מקצוע שיוכל לטפל בבעיה. ישנם לא מעט בעלי מקצוע המתמחים בפתיחת סתימות, כשהפתרון הטוב ביותר נקבע לרוב על ידי איש מקצוע המגיע לראות את הבעיה. ההמלצה שלנו: ביובית פתיחת סתימות ביוב, הכי מקצועיים, הכי אדיבים, והכי חשוב – זמינים 24 שעות.

 

פתח של ביוב

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
מוצרים בריאים
צרו איתנו קשר