פטור ממס הכנסה – במה כרוך התהליך?

החיים מלאים באתגרים לא פשוטים ולעיתים תכופות אנחנו מוציאים את עצמנו מתמודדים בין היתר גם עם בעיות רפואיות. לצערנו הרב בעיות רפואיות כאלה ואחרות הן עניין נפוץ למדי. בשל אורח החיים המודרני בעקבות תזונה לקויה, זיהום או לפעמים ללא סיבה הנראת לעין יכול להיות שתמצאו את עצמכם סובלים ממחלה כזו או אחרת לתקופה ממושכת. בנוסף לעיתים קורה ונקלעתם לתאונה ששיבשה לכם את איכות החיים ואת רמת התפקוד, לפחות לתקופה מסוימת.

חשוב לדעת שאם זה מצבכם יכול להיות שאתם זכאים לפטור ממס הכנסה. אז אם אתם סובלים מבעיה רפואית בעקבות מחלה או תאונה קודם כל אנחנו מצטערים מאד לשמוע. שנית סביר להניח שיכולת הפרנסה שלכם נפגעה בצורה כזו או אחרת וכאן חשוב לציין שיש איך לסייע לכם במישור הכלכלי. אחת הדרכים היעילות והמשמעותיות ביותר היא הינה הוצאת פטור ממס הכנסה. חשוב שתהיו מודעים לאפשרות הפטור, איך ניתן להשיג אותו והאם אתם זכאים בכלל.

 

כך תלמדו האם מגיע לכם פטור ממס הכנסה שלושה דגשים חשובים!

התייעצו עם אנשי מקצוע

לפני שאתם פונים למס הכנסה בבקשה להוציא פטור ממס הכנסה בעקבות בעיה רפואית, חשוב מאד שתתייעצו עם אנשי מקצוע שמבינים בתחום ומכירים את האפשרויות השונות. עולם המיסים בארץ רצוף בירוקרטיה מפותלת ואין דין מחלה אחת כאחרת. לכל מצב יש את הפרמטרים שלו לפיהם יקבע האם מגיע לכם פטור ממס הכנסה וכמה פטור אתם יכולים לקבל. אנשי מקצוע מנוסים יעזרו לכם להבין את המצב שלכם לאושרו וישרטטו עבורכם את קווי המתאר של הבקשה שלכם, תוך כדי מיצוי כל האפשרויות הניצבות לפניכם.

ייעוץ מקצועי

חקרו על הנושא הרבה ככל הניתן – ידע זה כוח

כמו בכל תחום אחר חשוב שגם אתם תכירו את הדברים ותבינו מה האפשרויות שלכם. תוכלו לעשות זאת על ידי קריאה על הנושא באתר המיסים של ישראל, או על ידי שאילת השאלות הנכונות את האנשים או החברה שבחרתם שילוו אתכם בתהליך. נסו לברר מה מופיע בדיוק בחוק, איך מגדירים אחוז נכות או מחלה ואיך מגדירים בעקבותיהם את הפטור. נכון, יכול להיות שאין לכם ראש לזה ועם פגיעה או מחלה יכולה להגיע גם תשישות נפשית. לכן חשוב שתבחרו אנשי מקצוע בעלי מוניטין מעולה, כאלה שבאמת אפשר לסמוך עליהם.

 

אספו את כל החומרים

כדי להגיש בקשת לקבלת פטור ממס הכנסה חשוב מאד לאגד ולאסוף את כל המסמכים השונים סביב מצבכם הרפואי. הכינו תקייה עם מסמכים כגון – סיכומי האשפוזים שלכם, אבחון המחלה שלכם, ימי עבודה שהחסרתם ועוד. ככל שתאספו ותכינו את המידע בצורה יותר מסודרת, יהיה לכם קל יותר בהמשך. זכרו שהמצב אינו בגללכם ואתם זכאים לזכויות מטעם המדינה, וודאו שאתם מקבלים את כל מה שמגיע לכם כדי להשתקם כראוי ולהמשיך לשמור על איכות חיים תקינה. בהצלחה!

מחקר מקוון

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
מוצרים בריאים
צרו איתנו קשר