תאונת מלגזה – את מי אני תובע?

הייתם מעורבים בתאונה עם מלגזה בזמן שהותכם בעבודה? מגיעים לכם פיצויים? כעת נדון השאלה את מי צריך לתבוע בשביל לקבל אותם?

 

מלגזה היא כלי רכב

מלגזות משמשות עבור הרמה ושינוע של דברים כבדים ולמרות שהן כלי קטן אשר לא בהכרח נוסע על כביש, הן עדיין נחשבות רכב מנועי כמו כל כלי רכב אחר שאתם מכירים כדוגמת אוטו. המלגזה יכולה להיות גם מופעלת בצורה ידנית, ואז היא יוצאת מההגדרה שאתה ערכנו, אך רוב המלגזות הן מנועיות. עקב כך, למרות שלא מדובר בכביש, תאונה עם מלגזה היא תאונת דרכים וההתייחסות אליה היא בהתאם.

 

מלגזה מחויבת בביטוח חובה

אולי תופתעו ואולי דווקא לא, אך מלגזה נחשבת רכב אשר חייב להיות מבוטח בביטוח חובה על פי חוק. כלומר, מעורבותו בתאונת דרכים מבוטחת בפוליסה אשר אמורה לפצות כל אדם אשר יפגע בגופו כתוצאה מהמלגזה. על כן, באם הייתם מעורבים בתאונת דרכים עם מלגזה עליכם לתבוע את חברת הביטוח שמבטחת את המלגזה, גם אם אתם נפגעתם ממנה והיא לא שייכת לכם או שחברת הביטוח הזאת היא חברה שלכם.

 

מלגזה משמשת לעבודה

חוץ מביטוח חובה לרכב, כאשר תגישו תביעת תאונת דרכים כדי לקבל פיצוי, תוכלו לפנות גם לביטוח לאומי על מנת לתבוע כי מדובר בתאונת עבודה. כנראה שלא תשתמשו במלגזה לצורכם הפרטי בביתכם, אלא לעבודה כלשהיא ועל כן, סביר להניח כי תאונת דרכים ממלגזה תהיה מוכרת כתאונת עבודה ותזכה את מי שנפגע ממנה בפיצויים. על מנת לקבל אותם יש לתבוע את הביטוח הלאומי ולקבל הכרה של נכות עבודה שתזכה בפיצוי עבודה וקצבאות במקרה שעונה על ההגדרה בחוק.

 

מלגזה עשויה לבלבל

דווקא בגלל שמלגזה עשויה לבלבל אנשים אשר לא מכירים את החוק או את המשפט כמו שצריך, מאוד מומלץ פשוט להיעזר בעורך דין תאונות דרכים אשר מכיר את העבודה ואת הזכויות של כל מקרה. הוא ימליץ לכם כיצד כדאי לפעול ואילו גופים כדאי לתבוע כדי לקבל כמה שיותר פיצויים. חשוב שתבינו כי בשונה מתאונת דרכים רגילה, תאונה עם מלגזה יכולה להיכנס בקלות תחת קטגוריה של תאונת עבודה ולשנות את ההליך שיש לבצע על מנת לקבל את הפיצויים אך גם את הפיצויים עצמם שהנפגע יקבל.

תאונת מלגזה היא תאונת דרכים לכל דבר וכמו כן, מלגזה גם מבוטחת בביטוח חובה בגלל היותה כלי רכב מנועי ככל רכב אחר שנוסע על הכביש. במקרה שמישהו היה מעורב בתאונת דרכים עם מלגזה ונפצע, הוא צריך לתבוע את חברת הביטוח של המלגזה אשר מבטחת אותה בביטוח חובה, אך ברשותו גם לתבוע את הביטוח הלאומי באם ניתן להוכיח כי מדובר בתאונת עבודה, מה שכנראה קרה כי מלגזה היא כלי לעבודה.

 

איש משפט

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
מוצרים בריאים
צרו איתנו קשר