3 דברים טבעיים שיקלו לכם על דלקת בדרכי השתן

נשים רבות חוו דלקות בשתן מספר רב של פעמים. תרחיש זה פוגע באופן ניכר באיכות החיים והוא עשוי להופיע גם בקרב גברים. יצאנו לבדוק איך אפשר להתגבר על הכאב באמצעות דרכים טבעיות וחזרנו עם 3 דברים שעליכם להכיר מקרוב. 

 

הדבר ה – 1: מיץ חמוציות

אי אפשר לכתוב על דלקת בשתן, מבלי לציין מילה או שתיים על החמוציות שנחשבות לתרופת סבתא שמסייעת בהפחתת הכאב. כדאי לשתות מיץ חמוציות שמכיל רכיבים שמונעים את היצמדות החיידקים לשלפוחית השתן, כך שאלה יכולים להישטף עם הזרם של השתן רגע לפני שהם מספיקים להתרבות ולהביא להופעתו של הזיהום. ראוי לציין שמומחים בתחום הרפואה ממליצים שלא להסתמך אך ורק על מיץ זה, אלא לצרוך עמו תמציות טבעיות שמתאימות לדלקת בשתן.

מיץ חמוציות

הדבר ה – 2: תצרכו תמציות טבעיות

הצגנו בקצרה בפסקה שלעיל את האפשרות לצריכת תמציות טבעיות. זו ההזדמנות לציין שזהו טיפול טבעי להקלה בדלקת בדרכי השתן שיכול להפחית באופן ניכר את התסמינים הבאים:

  • ביקורים תכופים לשירותים
  • צריבה במתן שתן ו\או אי נוחות במתן שתן
  • שתן עם ריח חזק ורע
  • תחושה של שלפוחית שלא התרוקנה לחלוטין לאחר מתן השתן ועוד

 

הדבר ה – 3: תשתו תה סרפד

מעטים מכירים את תה הסרפד שמביא להשתנה מרובה. כך שהוא בעצם מאפשר לנקות את שלפוחית השתן ולהרחיק את החיידקים שהתמקמו לצדה. ראוי לציין שאי ההיכרות עם דרך זו נובעת מענייני בטיחות. שכן, מעטים הם האנשים שרוצים לקחת אחריות על ליקוט לקוי של צמח הספרד שידוע כצמח דוקרני במיוחד. לכן, אם אתם רוצים לבחור באפשרות בטוחה לחלוטין, עליכם לשלב בין 2 הדרכים שהוצגו קודם לכן. כך יתאפשר לכם להגיע לתוצאה הרצויה בזמן קצר במיוחד.

 

טיפים למניעת הדלקת

הדרכים שהוצגו לעיל יאפשרו לכם להקל באופן מידי על דלקת בדרכי השתן ולהביא לסיומה. עם זאת, חשוב לציין שעליכם לבצע פעולות מנע שיפחיתו את הסיכוי לחזרתה של הדלקת. שכן, זה ידוע, החיידקים שהיו בשלפוחית השתן עשויים לחזור בהמשך, במידה ולא יינקטו הפעולות הבסיסיות הבאות:

  • שתיית מים מרובה: מומלץ לשתות כל יום לפחות 2 ליטר מים או תה צמחים טבעי
  • הקפדה על היגיינה: לשטוף ידיים לפני ואחרי ארוחה
  • להפחית צריכה של סוכר במשקאות ומאכלים מסוגים שונים
  • לגשת לשירותים בעת הצורך ולא להתאפק (החזקה של השתן עשויה להוביל להתרבות של החיידקים)

 

מילים אחרונות לסיום

עד כאן 3 הדברים הטבעיים שיקלו על התסמינים של דלקת בדרכי השתן. כעת ברור לכם שיש אפשרות להפחית את הכאב והתחושות הנלוות לדלקת קשה זו, כך שתצטרכו רק ליישם את המידע שהוצג במדריך זה ולמנוע את חזרתה של הדלקת בעתיד לבוא.

דלקת בדרכי שתן

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
מוצרים בריאים
צרו איתנו קשר