3 שיטות להתגברות על משבר בזוגיות

משבר בזוגיות הוא דבר מאד טבעי שקורה לזוגות רבים, גם לזוגות הטובים ביותר. לעיתים המשבר לא מדובר ומבחוץ זה נראה שהכל מעולה. חשוב שתדעו שמשבר בזוגיות הוא דבר נפוץ, נורמלי וטבעי שקורה בעקבות שחיקה, עומס החיים, קשיים בתקשורת וחוסר בכלים איך להתגבר על המשבר.

התגברות על משבר בזוגיות היא בהחלט אפשרית. ישנם מספר דברים שתוכלו לעשות כדי לעזור לעצמכם ולבן או בת הזוג ברגע המשבר. הנה שלוש שיטות מצוינות שיכולו ממש לשנות את החיים שלכם. התחילו עכשיו. זכרו, הזמו הכי טוב לשינוי היה אתמול, הזמו השני הכי טוב הוא עכשיו.

 

1. סגלו חשיבה חיובית ודיבור חיובי

יכול להיות שבהתחלה דיבור חיובי יגרום לכם לתחושת אי נוחות מסוימת אבל חשיבה חיובית היא כמו שריר – ככל שעושים אותה יותר היא הופכת למאומנת יותר וככזו ליותר זמינה. אם אתם נמצאים עכשיו במשבר גדול זה לא יהיה פשוט אבל זה יכול ממש לעזור.

עשו לעצמכם אתגר – למשך שלושה ימים ותרו על ביקורתיות ושיפוטיות כלפי עצמכם וכלפי בן הזוג, תמיד תוכלו לחזור לביקורתיות אחר כך. אבל כמה ימים עם חשיבה ביקורתיות יכולים מאד לעזור לכם ומי יודע? אולי תסגלו את החשיבה החיובית לחיי היומיום שלכם.

להתגבר על משבר בזוגיות

2. שפות האהבה

הכירו בכך ששפת האהבה שונה אצל כל אחד ואחת מאיתנו. הדרך שבה אנחנו מביעים אהבה ורוצים שיביעו אהבה כלפינו משתנה מאדם לאדם בהתאם למבנה הנפשי, הדברים שהיה חשוף אליהם בבית ועוד. למדו כיצד לאהוב את בני הזוג שלכם בדרך בה הם מרגישים אהובים. איך עושים את זה? אתם יכולים לשאול אותם מה יגרום להם להרגיש אהובים ולהקשיב לתשובה שלהם באמת.

אתם יכולים גם להתחיל במחוות שעוד לא עשיתם עד כה – להכין קפה בבוקר, להביא מתנה קטנה ועוד. גם אם תתחילו להביע אהבה בצורות חדשות, זה לא אומר שאתם ״מוותרים״ על המקום שלכם אלא רק מכניסים עוד חיובית לתוך מערכת היחסים. לצד זה עדיין תוכלו לבקש את המקום שלכם, אבל יש סיכוי שלבן או בת הזוג יהיה יותר קל לשמוע אתכם.

 

3. פנו לטיפול זוגי

הכירו בכך שאתם במשבר והחליטו להיות אקטיביים בתוך החיים שלכם ופנו לטיפול זוגי. חשוב לדעת שרבים מאיתנו כלל לא קיבלו בחיים שלהם כלים איך לפעול בצורה מיטיבה בתוך זוגיות ולייצר זוגיות בריאה. זוגיות בריאה זקוקה לדברים כגון: תקשורת רגישה וחכמה, חמלה, השקעה ועוד. אלה הם דברים שאפשר לרכוש בטיפול זוגי. מטפל טוב יכול להוביל את הזוג מהמשבר אל חיים טובים ומאושרים בהם הזוגיות היא מקור לנחמה ולחיזוק.

אז אתם במשבר בזוגיות, וזה בסדר. זה לא קל, זה אפילו יכול להיות כואב ומפחיד אבל זה טבעי ונורמלי. קחו נשימה עמוקה חזקו את עצמכם וצאו למסע להתגבר על הקשיים בזוגיות. זה לגמרי אפשרי ומגיע לכם להיות מאושרים.

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
מוצרים בריאים
צרו איתנו קשר