4 דרכים לשילוב ילדים אוטיסטים בקלות בגן

הורים לילדים אוטיסטיים יודעים כי אין זה פשוט עבור הילדים שלהם להשתלב במסגרת חינוכית. ילדים אוטיסטיים מתקשים בתקשורת עם ילדים אחרים ועם אנשי הצוות ולא פעם הם חווים את הסיטואציות החברתיות בצורה שונה לחלוטין. לכן על מנת להבטיח שילוב מהיר ויעיל של הילד בגן, מומלץ להיעזר באנשי מקצוע מהתחום. במאמר זה נספק לכם 4 דרכים יעילות, שיוכלו לסייע לילד שלכם להשתלב בקלות בגן.

 

שילוב ילדים אוטיסטיים בגן ילדים – כיצד לעשות זאת נכון?

שילוב בגן עלול להיות מאתגר עבור ילדים אוטיסטיים, מאחר וברוב המקרים הם מתמודדים עם פערי התפתחות ופערי תקשורת. לכן מדובר על פרויקט שמצריך את תשומת הלב והאנרגיה שלכם, אך אם תעשו זאת נכון, תוכלו לשפר משמעותית את איכות החיים שלכם ושל הילד שלכם.

שילוב הילד בגן הינו פרויקט המצריך את המעורבות שלכם ההורים ושל הצוות המקצועי. ברוב הפעמים מומלץ להיעזר בשירותיה של משלבת מקצועית ומנוסה, שתסייע לילד להתגבר על הפערים השונים ותשלב אותו בפעילות השוטפת של הגן.

שילוב ילדים אוטיסטיים בגן – מאחורי הקלעים

 

4 דרכים לשלב ילדים אוטיסטיים בגן בצורה המוצלחת ביותר

  1. מנתחת התנהגות – תפקידה של מנתחת ההתנהגות היא לזהות את הגורמים השונים שגורמים להתנהגות לא רצויה של הילד ולבנות עבורו תוכנית טיפול מתאימה. באמצעות יצירה של התנהגות חלופית תוכלו לסייע לילד להתנהל בצורה נכונה יותר עם הצוות של הגן ויתר הילדים.
  2. משלבת – משלבת מקצועית אמורה ליישם בשטח את התוכנית האישית שנבנתה על ידי מנתחת ההתנהגות. המשלבת אמורה ללוות את הילד לכל אורך היום ולתווך עבורו את הסיטואציות החברתיות השונות. המטרה היא לספק לילד את הכלים הנדרשים עבורו, על מנת לתקשר בצורה נוחה וברורה עם הילדים והצוות המקצועי וכמובן לקחת חלק בכל הפעילויות השונות של הגן.
  3. גננת – חשוב לבחור את הגננת המקצועית והאיכותית ביותר עבור הילד שלכם, מאחר והיא משפיעה באופן ניכר על יכולת השילוב של הילד. גננת איכותית תשתף פעולה עם תוכנית הטיפול של הילד ותסייע בתהליך השילוב שלו, תוך כדי שיתוף פעולה מלא עם ההורים והמשלבת.
  4. מעורבות ההורים – אתם בתור ההורים של הילד מחזיקים בחלק ניכר מיכולת השילוב שלו בגן. אתם מקשרים בין הילד למשלבת ולגננת, לכן חשוב שתהיו מעודכנים בכל הפרטים ותדאגו לעדכן את כל הגורמים הרלוונטיים.

 

שילוב ילדים אוטיסטיים בגן – מאחורי הקלעים

הסוד להצלחת השילוב הילד שלכם בגן טמון קודם כל בסבלנות ובהתמדה שלכם. חשוב להבין כי מדובר על תהליך ארוך, לכן ככל הנראה לא תראו תוצאות משמעותיות כבר בתחילת הדרך. אך באמצעות הדרכה נכונה וסיוע של אנשי מקצוע מיומנים ומנוסים, תוכלו לספק לילד שלכם חוויה חיובית ויכולת ליצור קשר ואינטראקציה חברתית בצורה יעילה וקלה יותר.

 

לסיכום

שילוב ילדים אוטיסטיים בגן הינו תהליך ארוך ומורכב, אך תוכלו לצלוח אותו באמצעות הקפדה על כל הפרטים הקטנים.

שילוב ילדים אוטיסטיים בגן – מאחורי הקלעים

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
מוצרים בריאים
צרו איתנו קשר