4 ויטמינים ומינרלים חשובים לשיער הגבר

גברים רבים סובלים מנשירת שיער, מבלי לדעת שהפתרון נמצא ממש מעבר לפינה. שכן, צריכה תדירה של וויטמינים ומינרלים יכולה לחזק את השערות ולהפחית את הנשירה באופן ניכר. מדריך זה יציג בפניכם את 4 הוויטמינים והמינרלים שחשוב להכיר, כדי שתוכלו לשמור על השיער בריא לאורך זמן רב.

 

ביוטין

יכול להיות שזו הפעם הראשונה שאתם שומעים על הביוטין. שכן, זהו וויטמין שנחשב לפחות מוכר, ביחס לאחרים. עובדה זו מובילה לא פעם לפגיעה בשערות הקרקפת. שכן, רמות נמוכות של הוויטמין בגוף עשויות להוביל לנשירת שיער (ולתופעות לוואי אחרות שנוגעות לעור והציפורניים). חשוב לציין שרמות הביוטין עשויות לרדת באופן ניכר במצבים שבהם נוטלים תרופות אנטיביוטיות מסוגים שונים.

ביוטין

 

וויטמינים ממשפחת B

יש שורה ארוכה של וויטמינים מקבוצת B שיש להם אחריות חשובה. אלה מסייעים בכל הנוגע ליצירת תאי דם אדומים. תאים אלה נושאים חמצן וחומרי הזמנה שחיוניים עבור זקיקי השיער. נציין שמדובר בוויטמינים הבאים:

  • וויטמין B1
  • וויטמין B2
  • וויטמין B3
  • וויטמין 12B

 

צריכה קבועה של הוויטמינים באמצעות מזון או תוך נטילת תוספי תזונה יכולה להפחית באופן ניכר את תופעת הנשירה. זה הרי ידוע כי נשירת שיער בקרב גברים מתרחשת בדרך כלל בעקבות חוסרים אלה.

 

אבץ

בשר, אגוזים ושעועית הם המאכלים שמכילים אבץ בכמויות גדולות במיוחד. זו הסיבה שממליצים לגברים לצרוך את המאכלים הללו באופן יומי. נסביר שהאבץ אחראי על יצירת החלבונים בשיער שלנו. הליך זה מחזק את השערות באופן ניכר ומפחית את הסיכוי להופעת נשירה.

אָבָץ

 

וויטמין C

כולנו מכירים את וויטמין C שידוע בסגולותיו הרבות, אך מעטים יודעים שהוא נחשב למרכיב חיוני בכל הנוגע ליצירת קולגן (החלבון שמחבר בין רקמות העור, הציפורניים והשיער של ראשנו). מחסור בוויטמין זה עשוי להוביל לשבירה של השיער. לעומת זאת, צריכה איכותית של וויטמין C תוביל לצמיחת השיער ולחיזוקו. תוכלו למצוא את הוויטמין המבוקש במגוון פירות וירקות, לדוגמא:

  • פלפלים
  • תפוז
  • לימון
  • גויאבה ועוד

 

לא מצליחים לצרוך את הוויטמינים באמצעות מזון? יש לנו פתרון עבורכם!

גברים רבים חווים קושי בכל הנוגע לצריכת וויטמינים ומינרלים מתזונה בלבד. זו הסיבה שישנן פורמולות וויטמינים שייעודיות לנשירת שיער. אלה מכילות את כל הוויטמינים שהוצגו לעיל (ונוספים). כך שניתן לצרוך אותם ולחזק את השערות והקרקפת. חשוב לציין שעליכם לערוך בירור טרם הבחירה בפורמולה מסוימת. שכן, יש היצע רחב של אפשרויות ומוטלת עליכם האחריות בבדיקת פרטים אודות איכות הפורמולה.

 

השורה התחתונה

עד כאן המדריך שהציג את 3 סוגי הוויטמינים והמינרלים שמחזקים את השיער הגברי ומפחיתים את הסיכוי להישנות של נשירה. בשלב זה יש בידיכם את האינפורמציה הדרושה, כך שנותר לכם רק לבחור בפורמולה המתאימה שתספק לכם שקט נפשי ותשמור על שערותיכם.

ויטמין סי

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
מוצרים בריאים
צרו איתנו קשר