4 טיפולים שניתן לעשות להפגת כאבים

כאבים גופניים יכולים להגרם לנו מאלפי סיבות שונות.

מתוך הבנה עמוקה למכאובי הגוף, קיימים היו מגוון טיפולים לא תרופתיים שנותנים לגוף רוגע וריפוי.

במאמר זה נתרכז בטיפולים השונים שמסייעים בהקלת והפגת כאבים, ולמה הם כל כך מומלצים

 

הילינג

שיטת ריפוי זו היא ייחודית. לפיה, האדם הוא מכלול של מרכיבים רוחניים וכאשר אחד מהם נפגע, האדם סובל מקושי גופני. טיפול ההילינג נועד לחזק ולחדש את הקשר בין כל הגורמים. משתמשים בטיפולים אלו בקריסטלים בעלי סגולות, צבעים וידי המטפל. כל עוד הטיפול מוענק על ידי מטפל מוסמך, כמו רובי טוויג מטפל רב-תחומי, היו בטוחים שזו אמת קיימת ותורת טיפול שלא מפסיקה להתפתח.

 

רפלקסולוגיה

האמונה הסינית שניתן למפות את הגוף דרך כף הרגל לובשת פרקטיקה רפואית. דרך טיפול זה, ניתן להקל ולעבוד על אזורים שונים בגוך בהם אנו חווים כאב. באמצעות עיסוי ממוקד שלרוב מלווה בשיחה לגבי היום יום ומה מייצר לנו את הכאב, נוכל לחוש הקלה כמעט מיידית.

שיטת הרפלקסולוגיה מיושמת בארץ כבר שנים רבות ומומלצת מאוד לאנשים שסובלים מכאבים שונים, אך מפחדים מעיסויים מחשש לפגיעה בגבם.

 

שיטת בואן

שיטת בואן היא סוג של עיסוי, אך מאוד עדין, מדויק וממוקד. לפי התורה של שיטה זו, שפיתח אותה טום בואן אחרי מלחמת העולם השנייה, דוגלת בזיהוי הגוף כמערכת של אלמנטים וגורמים שחייבים לעבוד בהרמוניה כדי לפעול בצורה אופטימלית. שיטה זו דוגלת בעיסוי עדין, "כפריטת האצבעות על גיטרה" תוך גירוי עדין של העצבים בתנועה רוחבית על שריר או גיד.

מטרת התנועה הזו היא לשלוח גירויים ואיתותים למערכת הלימבית במוח שמכניסה את מערכת הפרסימפתטית לעבודה. מערכת זו אחראית על נינוחות הגוף ותפקוד העצבים בשעת שגרה ואמונה על וויסות פעולות כמו אכילה, שינה, עיכול והפרשת הורמונים. זו מכניסה את הגוף לרגיעה, ומאפשרת לו להתחיל החלמה באופן עצמאי.

 

עיסוי תאילנדי רפואי

מופתעים? הגיוני. עיסוי זה משווק כמעט ורק כעיסוי שנועד להנאה ורגיעה בנופש. כמה מעט אנו יודעים, ששיטת עיסוי זו קיימת מעל ל- 2,500 שנים ומתקשרת לשיטות ריפוי שמבוססות במזרח אסיה. עיסוי זה, שמתבצע לרוב כשאנחנו שכובים על מזרון על הרצפה, מסייע לנו בהגמשת תנועת המפרקים ובהארכת השרירים שלנו.

בנוסף לכך, עיסוי זה מסייע לגוף בשיפור הנשימה שלנו במהלך היום יום וגם של היציבה.

 

מילים אחרונות לגוף ולנפש

כאבים פיזיים רבים יכולים להיות מקושרים באופן חד משמעי למכאובי הנפש. טיפולים אלו שמצוינים במאמר למעשה מאפשרים הקלה, ריפוי וגם הכלה – גם של הגוף וגם של המטפל. ישנם עוד סוגי טיפולים רבים שמסייעים בהפגת כאבים, אך עליכם להתייעץ עם גורם רפואי מוסמך וכמובן, גם להקשיב לגוף שלכם ולהבין בדיוק מה כואב ופוגע בכם.

צילום רנטגן

 

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
מוצרים בריאים
צרו איתנו קשר