5 דברים שחובה לעשות לפני התקנת גשר בשיניים

גשר לשיניים הוא חלק מהטיפול האורתודנטי הניתן לאנשים שצריכים יישור שיניים  מבחינה אסתטית ופרקטית. המאמר יציג 5 דברים שחובה לעשות לפני שמתקינים גשר.

 

1 – טיפול שיניים יסודי

לפני שעומדים לעשות גשר בשיניים צריך לבצע את כל הטיפולים הקשורים להיגיינה ובריאות השן. בין אם מדובר על סתימות, טיפולי שורש, עקירות או השתלות ובין אם מדובר על טיפול של שיננית או טיפול בדלקות.

כלומר, חלל הפה צריך להיות מוכן באופן יסודי גם אם מדובר על טיפול חניכיים או בעיה בלסת וכד'. במידה ומדובר בסתימות יש להחליף את הסתימות הישנות לסתימות אסתטיות ולהקפיד שתתבצע עבודה טובה.

 

2 – צחצוח קפדני

כאשר מתבצע תהליך יישור השיניים באמצעות גשר צריך לדעת שיהיה קשה לשמור על ההיגיינה בפה כשיש ברזלים בשיניים.

לפיכך, מומלץ לצחצח לפני הטיפול באופן שיטתי את השיניים 3 פעמים ביום עם משחת שיניים שיש בה פלואוריד, לעשות שימוש בקיסמים וחוט דנטלי ולהימנע מסוכרים וממתקים דביקים.

גם במהלך התקנת הגשר ולאחריה חייבים להקפיד ולצחצח שיניים. במידה ובמהלך הטיפול מזניחים את הצחצוח והשמירה על ההיגיינה הטיפול להתקנת הגשר עלול להיפסק.

מרפאות שונות כמו השתלות שיניים באשקלון המעניקים טיפולים אורתודנטיים, עושים יישור שיניים באמצעות קשתות שקופות ואסתטיות שניתן להסיר בקלות כאשר מצחצחים שיניים, אוכלים וכד'. כך במהלך הטיפול ניתן לשמור על היגיינת הפה בקלות רבה יותר.

 

3 – צילומים וטיפול בעששת

עם הפנייה לאורתודנט עליכם לטפל בגורמים לעששת במידה ויש. את העששת מגלים באמצעות בדיקה ויזואלית של הרופא ועל ידי צילומים. יש לבצע את כל הצילומים הנדרשים גם אם מדובר על צילום סי.טי, צילום סטטוס או צילום פנורמי.

 

4 – שימוש בהתקן נוסף

במקרים רבים במיוחד בתחילת הטיפול ליישור שיניים יש צורך בהתקנת רסן על מנת לתקן בעיות בין הלסתות. גם במהלך הטיפול ובמיוחד אצל ילדים, מתקינים פלטה עד שמסתיים תהליך בניית העצם מסביב לשיניים על מנת לייצב אותן.

 

5 – התייעצות עם רופאי שיניים אורתודנטיים

לפני שמתחילים טיפול אורתודנטי והתקנת גשר חשוב להתייעץ עם מספר מומחים אורתודנטיים כדי לדעת אם אכן יש צורך ביישור שיניים וכדי לקבל דעות נוספות. מומלץ לבדוק מחירים טרם הטיפול ולהשוות ביניהם. במידה ויש לכם ביטוח שיניים בדקו את הפוליסה בכל הנוגע למרכיבים האורתודנטיים.

 

מתי כדאי להתקין גשר וכמה זמן נמשך התהליך?

הגיל האידיאלי ליישור שיניים הוא בין גיל 12-18 אחרי שכל שיני החלב נשרו, אך ביחד עם זאת ישנם מבוגרים רבים שפונים לצורך התקנת גשר.

כל התהליך נמשך בערך שנתיים אך כל מקרה לגופו. לעיתים יש צורך לתקן את המנשך ולעיתים ניתן לבצע יישור מהיר. לפיכך, חשוב להתייעץ עם האורתודנט לפני שמתחילים בטיפול להתקנת גשר.

בחורה עם גשר בשיניים

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
מוצרים בריאים
צרו איתנו קשר