5 יתרונות בריאותיים של הליקוריץ

אנחנו מכירים אותו כמשקה חריף, תה ואפילו סוכריות ליקוריץ אך צמח הליקוריץ הוא תוסף תזונה טבעי משובח ביותר שכדאי להכניס לסל תוספי התזונה שלכם.

למה הליקוריץ מסייע? כמה כדאי לקחת? ולמי אסור לקחת ליקוריץ? המשיכו לקרוא.

 

מה זה שורש ליקוריץ?

בעברית נקרא שוש קירח, מדובר בצמח עשבי עם פרח ופרי בצורת תרמיל, התרמיל מכיל עד שבעה זרעים. הליקוריץ מוכר בזכות רמת המתיקות הגבוהה שלו ולכן שימוש מאוד מקובל בו בעיקר באזור הים התיכון יהיה בממתקים ומשקאות שונים. כפי שציינו הליקוריץ הוא בעל סגולות בריאותיות מגוונות עליהם נרחיב בהמשך ולאחר מכן ממה צריך להיזהר ובנוסף למי אסור לקחת ליקוריץ.

 

יתרונותיו של תוספי תזונה ליקוריץ 

  1. טיפול בבעיות עיכול – התכונות האנטי דלקתיות ואנטי בקטריאליות מסייעות בהפחתת דלקתיות בטן ומגנות על הדופן הפנימית שלה מפני זיהומים. כך הליקוריץ עוזר בטיפול מול עצירות, חומציות, צרבת, אולקוס. בנוסף הוא בעל אפקט משלשל וזה יכול לעזור בארגון תנועות מעיים.
  2. דלקתיות נשימתיות – גם כאן התכונות האנטי דלקתיות וכמו כן תכונות נוגדות חמצון מסייעות בהפחתת דלקתיות בסימפונות והרגעת דרכי האוויר כך ניתן לטפל בכאב גרון, התקררות, שיעול ואסתמה. בנוסף הוא משחרר ליחה מה שיכול להקל על אף סתום ושיעול.
  3. מרפא את הכבד – ליקוריץ עוזר בטיפול בבעיות כבד כמו צהבת, מחלת כבד שומני לא אלכוהולית. לבעיות אלו תכונת ניגוד החמצון חוסמת רדיקלים חופשיים או חומרים רעילים. על מנת לטפל בבעיית הכבד מומלץ ליטול את הליקוריץ בתה.
  4. חיזוק המערכת החיסונית – המערכת החשובה ביותר בגוף עבור הבריאות שלנו, מערכת חיסונית חזקה תשמור על הגוף בעצמה מוירוסים, בקטריות רעות ודלקות. הליקוריץ מסייע בייצור של כימיקלי לימפוציטים ומקרופגים המשפרים את מנגנון הההגנה הטבעי. בנוסף גם נוגדי החמצון שלו משפרים חסינות בפני המפורטים.
  5. טיפול בדיכאון – מחקרים רבים מצאו כי מינרליים חיונים כמו מגנזיום, סידן, בטא – קרטונין ופלבונואידים הנמצאים בשורש הליקריץ מסייעים לטיפול בדיכאון, כמו כן גם הגליריזין המצוי בשורש משפר את תפקוד בלוטת האדרנלין אשר תורמת לטיפול בדכאון.

 

תופעות לוואי ואזהרות

תופעות הלוואי שמהם יש להזהר ולהגביל את השימוש בליקוריץ מדגישות את היכולת שלו לבצע תהליכים בגוף. האזהרה הראשונה היא מפני חיקויים של הצמח הנמכרים שחלק מהעלייה לביקוש שלו לכן חשוב לשים לב למותג מוכר ומומלץ. בנוסף לא מומלץ לקחת את התוסף לתקופה ממושכת באופן קבוע, יש להתייעץ עם אנשי מקצוע ולהחליט אם ליטול פעם בשבוע או באופן תדיר יותר לתקופה קצרה של עד שלושה שבועות. צריכת התוסף אסורה לאלרגנים לקטניות, נשים בהריון או נשים המקבלות טיפול הורמונלי.

 

לסיכום

השורש ליקוריץ הינו תוסף מעולה למפורטים, תחושה כללית טובה יותר ועוד יתרונות רבים אך מומלץ ליטול אותו רק באישור והתייעצות רופא עם טבלת זמנים מסודרת וודאות מוחלטת שהמותג הינו אמיתי ואינו מספק חיקוי ליקריץ.

קרשים

 

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
מוצרים בריאים
צרו איתנו קשר