מפסיקים עם מסכים: 5 פעילויות לילדים ללא מסכים

הצורך להוציא את הילדים מחוץ למסכים מוביל הורים רבים לקושי למצוא פעילות מתאימה. כדי לעזור לכם לבדר את הילדים שלכם באופן חיובי יותר, אנחנו כאן כדי לספר לכם על מספר סוגים שונים של פעילויות, כאשר באף אחת מהן לא תפגשו מסכים.  

 

 1 . דפי צביעה

צביעה של דפים יכולה להיות פעילות נהדרת עבור ילדים. בין אם מדובר על דפי חיות כמו למשל פרפר לצביעה או דווקא ציורים של דמויות אהובות בקרב ילדים, מדובר על פעילות חיובית מאוד. הילדים לומדים כיצד לעבוד בצורה מדויקת, מפתחים חוש אומנותי, והכי חשוב, יכולים לבצע פעילות כאשר אתם בכלל לא נמצאים בסביבה שלהם.

 

 2 . בישול משותף

אמנם בישול הוא בדרך כלל התפקיד של המבוגרים בבית, אולם סדנת בישול משפחתית בהחלט יכולה להיות משהו שמהנה עבור כולם. בבישול יש הרבה מאוד אלמנטים שחשובים עבור ילדים כמו עמידה בזמנים, קבלת אחריות, ביצוע של תהליך ממושך ועוד. אם תדעו לנהל את הדבר הזה בצורה נכונה, בישול משפחתי יכול להפוך לחוויה של ממש.

דפי צביעה

 3 . הרכבת לגו

לגו הוא משחק וותיק שכולנו מכירים, אולם דווקא בגלל המסכים הרבה מאוד הורים לא מבינים את הכוח שלו. להרכבה של דגם לגו יכולה להיות השפעה חיובית מאוד על הילדים שלכם, ואתם רק צריכים לוודא שהם יכירו את האופציה הזו. דגמי לגו מגיעים במגוון צורות, ולכם רק נשאר למצוא את דגם הלגו הראשון, כזה שיעזור לילדים שלכם להתחבר לצורת הפעילות הזו.

 

 4 . משחקי חשיבה

משחקי חשיבה קיימים במגוון צורות כדי לאפשר לילדים בכל גיל להתחבר אליהם. משחקי החשיבה נועדו מצד אחד להיות משחק, כלומר משהו שהילד יאהב לעשות, אך יחד עם זאת הם גם מפתחים את המוח ואמורים להעניק לילד היכרות עם צורות חשיבה חדשות, כאלו שיעזרו לו מאוד בלימודים ובהמשך החיים. התאימו כמובן את משחקי החשיבה לגיל של הילדים.

 

 5 . טיול משפחתי

אם מזג האוויר מאפשר לכם, אין שום סיבה לא לקחת את הילדים ולצאת לטיול משותף בחיק הטבע. בטיול אתם מאפשרים לילדים שלכם לצאת מהמקום שבו הם רגילים להיות כל הזמן ולפגוש משהו קצת אחר, כזה שיעניק להם חוויה ממושכת וארוכה, שאותה הם יזכרו גם זמן רב אחרי שהטיול ייגמר. הדבר היחיד שעליכם לעשות הוא להקפיד שהטיול יתאים לילדים שלכם.

 

לסיכום

גם אם אתם לא רוצים לתת לילדים שלכם עוד ועוד שעות מסכים, עדיין קיימות פעילויות רבות שיכולות לענות על הדרישה הזו. בין אם מדובר על דפי צביעה, הרכבה של של דגמי לגו מתקדמים, טיול יחד עם הילדים בחיק הטבע או כל פעילות אחרת שתבחרו, הילדים שלכם ייהנו הרבה יותר מפעילות כזו מאפשר מצפייה בסרט או משחק בטלפון. לכם נשאר רק לבחור את פעילות מתאימה.

ילדים ללא מסכים

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
מוצרים בריאים
צרו איתנו קשר