6 דברים שניתן לעשות במרכזי בריאות האישה

מרכזי בריאות האישה מעניקים לנשים בדיקות וטיפולים בתחום הפריון והגניקולוגיה, בליווי אישי ומקצועי. אם את מתקשה להיכנס להיריון, סובלת מכאבים או רוצה לעבור בדיקות במהלך ההיריון, קראי כאן על חלק מהטיפולים והבדיקות אשר מוצעים במרכזי בריאות האישה.

 

1 – בדיקות פריון

מרכזי בריאות האישה מציעים בדיקות פוריות כמו אולטרסאונד, צילומי רחם, בדיקות דם ובדיקות הורמונים. אם את נתקלת בקשיים בניסיון להיכנס להיריון לאחר שנה של ניסיונות, מומלץ לפנות לייעוץ מסוג זה. ניתן לפנות לייעוץ גם לאחר שישה חודשים, ואף מוקדם יותר במידה ועברתן את גיל 35.

בדיקות פוריות

2 – הקפאת ביציות

טיפול הקפאת ביציות נועד לשימור פוריות עבור נשים צעירות ובריאות. התהליך כולל טיפול הורמונלי לצורך הגברת הביוץ, מעקב זקיקים באולטרסאונד, זריקה הגורמת לביוץ, ולבסוף, שאיבת הביציות והקפאתן. התהליך מתאים לנשים המעוניינות להקפיא ביציות עקב נסיבות רפואיות או עקב רצון לשמר את הפוריות, והוא מאפשר הפריה עתידית עם הזרע של בן הזוג או בתרומת זרע.

 

3 – הזרעה תוך רחמית (IUI)

מרכזי בריאות האישה מציעים הזרעה תוך רחמית כמענה יעיל למי שמתקשה להיכנס להיריון. בהליך זה, על הגבר לתת דגימת זרע, אשר עוברת השבחה במעבדה. לאחר מכן, דגימת הזרע מוזרקת באמצעות צנתר מיוחד אל צוואר הרחם של האישה בתקופת הביוץ, בהתאם לזמני המחזור הטבעי של האישה.

 

4 – אבחון אנדומטריוזיס

אנדומטריוזיס היא מחלה גניקולוגית העשויה לגרום לכאבים קשים, בעיקר בזמן הביוץ והווסת, ויכולה לגרום גם לדימום מוגבר, כאבים ביחסי המין ולעיתים גם בעיות פוריות. על אף שהמחלה יחסית נפוצה, נשים רבות מאובחנות בה באיחור גדול, אפילו שנים לאחר הופעת הסימפטומים, מה שעשוי לגרום לתסכול רב. לכן, מרכזי בריאות האישה מציעים אבחון מקצועי וליווי אישי בהתמודדות עם המחלה.

 

5 – דיקור מי שפיר

דיקור מי שפיר היא בדיקה חשובה שנועדה לחשוף מומים ומחלות גנטיות בעובר, והיא מתבצעת בשבועות 17-20 להיריון. הבדיקה כרוכה בסיכון להפלה בשכיחות של  0.01%-0.25%, אך היא הדרך היחידה לשלול בעיות כרומוזומליות בעובר. לבדיקה יש להביא אישור על סוג הדם שלך, והיא מתבצעת באמצעות החדרת מחט דרך דופן הבטן לשק השפיר ושאיבת נוזל ממנו.

 

6 – סקירות מערכות

סקירות מערכות הן שלוש בדיקות אשר בודקות את אנטומיית העובר. בדיקות אלו הן דרך לבדוק תסמונות גנטיות, בוודאות נמוכה לעומת בדיקת דיקור מי שפיר. עם זאת, מדובר בבדיקה מבוקשת מאוד, משום שזו הפעם הראשונה בה ניתן לראות את העובר בטכנולוגיית תלת מימד. הבדיקות מתבצעות בשלבים שונים של ההיריון, בגישה בטנית או נרתיקית.

 

סיכום

מרכזי בריאות האישה מציעים טיפולים מקיפים, בדיקות וליווי אישי לצרכי הבריאות הייחודיים של נשים. הטיפולים במרכזים מוצעים על ידי רופאים מומחים בתחום רפואת הנשים, אשר יכולים להבטיח שתקבלי את תשומת הלב, הטיפול והתמיכה שמגיעים לך.

מרכזי בריאות נשים

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
מוצרים בריאים
צרו איתנו קשר