6 תכונות מרפאות של שמנים אתריים שחייבים להכיר

השיטה ההוליסטית העתיקה ארומתרפיה נעזרת עוד מימי קדם בשמנים אתריים על מנת לרפא מצבים פיזיים ונפשיים. גם אם לא תמיד הבינו את ההיגיון שעומד מאחורי זה, לאורך כל ההיסטוריה בני האדם ידעו להגיד אילו צמחים הם מרפאים ואילו מסוכנים.

 

מהם שמנים אתריים?

שמנים אתריים הם שמנים המופקים על ידי סחיטה או זיקוק של צמחים שונים. שמנים אלו מופקים מחלקי הצמח השונים, בין אם אלו העלים, הגזע, השרף, הפרי, הפרח והשורש. הרפואה האלטרנטיבית מייחסת לשמנים אלו יכולות ריפוי רבות, ביניהן: טיפול במתח נפשי, טיפול בבעיות שרירים, דיכאון, הפרעות בעיכול, ועוד.

ארומתרפיה – ארומה (ניחוח) ותרפיה (טיפול) היא שיטת טיפול ייחודית המתבססת על שמנים אתריים בשילוב של שמנים בסיסיים. בעת השימוש יש למהול את תמצית השמנים האתריים בשמנים בסיסיים (שמן זית, שמן קוקוס, וכדו'). הזמנה של שמנים אתריים ניתן למצוא באתר הבא https://rmcenter.co.il.

 

למה הם כל כך טובים?

כל שמן ייחודי בריח שלו ובתכונות שלו, אך בואו תכירו את התכונות המרפאות השימושיות ביותר:

  1. כל השמנים האתריים הם מחטאים. הם מאזנים את האנרגיה בגוף, תומכים במערכת החיסונית, מסייעים לשיפור זרימת הדם ויכולים לשמש כאנטיביוטיקה טבעית.
  2. שיכוך כאבים – לשמני הרחה ריח מרוכז מאד היוצר תגובה מוחית המקלה על הכאב. שמנים אלו יעילים בטיפול נגד כאבי ראש וצינון, והם עוזרים לריכוז ולשיפור מצב הרוח.
  3. שמנים כמו שמן הלבנדר, שידוע כשמן עזרה ראשונה, הם שמנים בעלי נטייה להתחממות שניתן למרוח אותם על העור. בניגוד למרבית השמנים האתריים שלא רצוי שיבואו במגע ישיר עם עור רגיש, את שמן הלבנדר מומלץ למרוח על שרירים דואבים, על עור מגורה, דלקות, פצעים ויבלות. יש לו יכולות הרגעה וריפוי.
  4. טיפול בלחץ ובחרדה – שמנים אתריים רבים, כגון: שמן הזעתר ושמן ורדים, עוזרים להרגיע את הגוף בעת פאניקה. השמנים עוזרים להרגעת דפיקות לב חזקות ולהחזרת הגוף למצב רגיעה.
  5. שמן המנטה, למשל, יכול לסייע בפתרון קשיים במערכת הנשימה, בשיפור כאבי פרקים והרגעת מערכת העיכול. גם שמן אשכולית עוזר באיזון מנגנון השובע.
  6. טיפוח עור הפנים – שמנים כמו שמן זרעי לימון, שמן היפופיאה, ושמן פקעות ורדים, מכילים רכיבים רבים שמסייעים לגוף לשמור ולשקם את עור הפנים. בין הרכיבים ישנם: אנטי אוקסידנטים, ויטמנים וחומצות שומן, המעניקים זוהר לאור הפנים, מפחיתים התפתחות של כתמים ופצעים, מחדשים את הרקמות בעור ומאטים את תהליך ההזדקנות. חלק מן השמנים הללו נמצאים בכל מכשירי הקוסמטיקה שאנו משתמשים.

 

לסיכום

לשמנים אתריים סגולות ריפוי מדהימות שידועות למקבץ קטן של אנשים. יש מגוון של שמנים ועוד מגוון של תכונות שלא נחשפנו אליהן כאן. אולי הן פחות נפוצות אבל הן בטוח לא פחות חשובות.

שמנים אתריים

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
מוצרים בריאים
צרו איתנו קשר